Aspir yağı ile zayıflama nasıl yapılır?

Aspir yağı ile zayıflama nasıl yapılır? Ayda kaç kilo verdirir?

Aspir yağı Aspir tohumundan elde edilmektedir. Aspir tohumlarından ise yağ elde edilir. Aspir yağı elde edilirken kimyasal işlev ve katkılardan geçmez. Bu nedenle son derece bitkisel bir yağdır.

Aspir Yağı İle Zayıflama

Popüler zayıflama yöntemleri arasında; Aspir yağı ile zayıflama da yer aldı. Aspir yağı, doğal bir besin desteğidir. Zayıflamada önemli rol oynamaktadır. Uzman doktorlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Aspir yağı kullanıldığında, vücutta yağ depolanmasını azaltıcı bir etki yarattığı ortaya çıktı. Böylece Aspir yağı kilo vermede önemli bir yardımcı olarak biliniyor. Eğer bir diyet programı uyguluyorsanız, bu programa Aspir yağını da ekleyebilirsiniz. Aspir yağı, vücudunuzdaki yağ ve kas oranlarını dengeliyor ve metabolizmanızı hızlandırarak kısa sürede fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Kapsül şeklinde bulabileceğiz Aspir yağı ayrıca salatalarda kullanabileceğiniz sıvı formlarda da satılıyor.

Aspir yağı kullanırken, kendinize uygun bir diyet ve spor programı uygulamalısınız. Aspir yağı, tek başına sadece bir gıda desteği ve metabolizmayı hızlandıran bir takviyedir. Bunun için kilo verme sürecinde sadece Aspir yağı kullanmak yeterli olmayacaktır. Yediklerinize ve gün içerisinde hareket etmeye özen göstermelisiniz.

Aspir yağı nasıl kullanılır?

2 ay boyunca düzenli olarak günde 1 yemek kaşığı yemeklerden önce tek başına kullanılan aspir yağı yaklaşık 3 kilo vermenize yardımcı olur. Ancak bu kilonun daha fazla olması tamamen kişinin kendisine bağlıdır. Aspir yağı ile aynı zamanda sağlıklı bir şekilde beslenme ve spor yapılması sayesinde daha fazla kilo verebilmek mümkündür.

Aspir yağı aynı zamanda sade olarak tüketilemediği durumlarda yoğurdun içerisine karıştırılarak da tüketilebilir. Bununla beraber aynı zamanda yoğurt, aspir yağı ve keten tohumu karışımının kahvaltılarda tüketilmesi sağlıklı kilo verme konusunda size yardımcı olabilir.

Aspir yağı ile zayıflamayı düşünen kişiler 1 yemek kaşığı bal ile beraber aynı miktarda aspir yağı ve sirkeyi karıştırıp salataların içerisine ilave ederek düzenli bir şekilde 1 ay uygulayabilir. Bu şekilde metabolizmanın hızlanmasını sağlanır ve kilo verme konusunda vücut harekete geçer.

Kilo kontrolünün yapılabilmesi için aspir yağı aynı zamanda kızartma yağı olarak da kullanılabilir. Aspir çiçeğini çay olarak da tüketebilirsiniz.

Ayda kaç kilo verdirir?

Aspir yağı, tek başına kullanıldığında ancak 2 ay gibi bir sürede 2-3 kg kadar verdirir. Eğer spor ve sağlıklı beslenme ile beraber kullanıyorsanız, normal verdiğiniz kilonun 2 katına kadar çıkması mümkündür.

Diyet İçin Tavsiyeler

Bireyler, fazla kilolarını atmak için kısa sürede kilo vermeyi hedefliyorsa bu kilolardan kalıcı şekilde kurtulamaz çünkü kısa sürede hızlı sonuç ilk başta yüz güldürücü olabilir ancak giden su ve kas kaybıdır. 

Çok düşük kalorili diyetlerin; baş ağrısı, konsantrasyon bozukluğu, sinirlilik, yorgunluk, bulantı, kabızlık, safra ve böbrek taşı, tansiyon düşüklüğü, âdet düzensizlikleri, kuru cilt, saç dökülmesi, bazal metabolizma hızında azalma gibi yan etkileri olduğu unutulmamalıdır. 

Kalıcı olarak kilo vermek tabii ki mümkündür. Dengeli ve sağlıklı bir diyet, düzenli egzersiz ve yaşam tarzı değişiklikleri kalıcı kilo vermenin altın anahtarları niteliğindedir. Ciddi kilo fazlası olan kişiler için diyet yapmak, bir süre sonra sıkıcı bir hale dönüşebilir bu nedenle diyette çeşitlilik ve motivasyon en büyük yardımcıları olacaktır. Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır.

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler, zayıflamak için her yolu deniyor. Birçok diyet, özel kürler kilo vermede yardımcı olarak kullanılıyor. En sağlıklı ve kalıcı zayıflama yöntemi, size uygun bir programla mümkündür. Bunun için internetten, arkadaşınızdan aldığınız diyet listeleri yerine bir diyetisyen yardımına ihtiyacınız vardır. Zayıflarken, vücutta biriken fazla yağları atmak ilk hedef olmalıdır.

Sağlıksız zayıflamalarda, genellikle vücut için gerekli vitamin ve kas depolarından zayıflama gerçekleşir. Bu da sağlığınızı tehlikeye atmasıyla birlikte kısa bir süre sonra kiloların geri dönmesine yol açar.

Yorum Gönder