Kategori: Kış Sebzeleri

Brüksel Lahanasının Faydaları

A , K, C vitamini ve potasyum, fosfor, kalsiyum, sodyum ve magnezyum mineralleri bakımından zengin içeriğe sahip olan brüksel lahanasının faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Yer Elmasının Faydaları

A, B ve C vitaminleri bakımından zengin olan yer elması, düzenli yorgunluk ve strese bağlı kronik sinirlilik durumuna sahip kişilere içeriğindeki potasyum nedeni ile önerilen yer elmasının faydaları ve …

Rezenenin Faydaları

Özellikle yeni bebeğe sahip anneler tarafından sıklıkla tüketillen rezenenin faydaları ve zararları nelerdir? Rezene çayı nasıl yapılır, neye iyi gelir?

Pancarın Faydaları

Fosfor, magnezyum, potasyum, kalsiyum, iyot, bakır, yağlar ve B1, B2, B6 ve P vitaminleri açısından oldukça zengin olan pancarın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Karnabaharın Faydaları

A, B1, B2, C ve E vitaminleri ve kalsiyum, potasyum, fosfor, magnezyum açısından zengin bir sebze olan karnabaharın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Fesleğenin Faydaları

İçeriğindeki bol miktarda, K vitamini, demir ve kalsiyum bulunduran ayrıca A vitamini, C vitamini, demir, mangenez ve kalsiyum içeriren fesleğenin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Enginarın Faydaları

Kolesterol içermez, posa içeriği yüksektir. Potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, demir yönünden zengindir ve A, B1, B6, K ve C vitaminleri içeriren enginarın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Kerevizin Faydaları

A ve K vitaminleri ve mineral yönünden zengin içeriğe sahip olan kerevizin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir? Kereviz neye iyi gelir?