Kategori: Yaz Sebzeleri

Ebegümecinin Faydaları

Boğaz, bademcik iltihabı, diş eti bakımı, öksürük, bronşit ve balgam oluşumlarına karşı etkili ebegümecinin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Kuşkonmazın Faydaları

A, C, K ve B vitamini ve potasyum, folat , niasin, fosfor mineralleri açısından zengin olan kuşkonmazın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Rokanın Faydaları

C, A, K, P vitaminleri, çeşitli mineraller ve glukozinolat, kalsiyum, folat içeren rokanın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir? Roka neye iyi gelir?

Marulun Faydaları

A, B 1, B 2, B 6 , B 12 vitaminleri ve mineral yönünden zengin içeriğe sahip olan marulun faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Biberin Faydaları

C vitamini içeriği ile iyi bir antioksidan besin olan ayrıca yüksek miktarda lif içeriği ile de çok sağlıklı olan biberin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Limonun Faydaları

Limonun faydaları, limon suyu, limon kabuğu, limon çayı, limon yağı neye iyi gelir? Limonun besin değerleri, içerdiği vitaminler ve yan etkileri nelerdir?

Domatesin Faydaları

Yüksek miktarda antioksidan etkisi olan A vitamini, K vitamini, vitamin B1, B2, B3, B5 ve B6 açısından da çok zengin olan domatesin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Terenin Faydaları

A, B2, K ve E vitaminlerini demir ve çinko yönünden çok zengin olan terenin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir? Tere otu ve suyu neye iyi gelir?