Cilt rengini açan aydınlatıcı maske tarifleri

Cilt rengini açan maskeler

Cilt rengini açmak için doğal çözüm arayanlar pek de az değil. Cilt kararması ağda veya epilasyon sonucu görülebiliyor. Ayrıca tamamen hormonal ve doğal sebeplerle de cilt renginiz koyu olabilir.

Bildirdiğimiz bu maskeleri uygulamak, evimizde, mutfağımızda bulunan malzemeler olduğundan kolaydır. Cilt lekelerinizden, güneş yanıklarınızdan, kırışıklardan, akne lekelerinden kurtulmanız da çok etkilidirler. Özellikle bu maskelerin ortak paydası hepsinin cilt beyazlatıcı ve rengini açıcı olarak geçmişten günümüze uygulanan maskeler olmalarıdır.

Cildim çok koyu rengini nasıl açabilirim diyorsanız işte size evde kolayca yapıp uygulayabileceğiniz doğal cilt rengini açan maskeler ve tarifleri.

Cilt Rengini Açan Maskeler

  • Kurutulmuş Portakal Kabuğu ve Yoğurt

Kurutulmuş portakal kabuğu ve yoğurt ile evde maske yapmak çok kolaydır. Yalnızca yapmanız gereken portakal kabuklarını güneşte kurutun.
Kurutulmuş portakal kabuklarını rendeleyip, yoğurtla karıştırıp hamur haline getirin, biraz su ekleyebilirsiniz.

Bu karışımı yüzünüze sürüp, 20 dakika bekleyip, ardından soğuk su ile durulayın. Bu uygulama, yüzünüzdeki lekelerin rengini açacak ve teninizi aydınlatarak beyazlama sağlayacaktır.

  • Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, yüz ve vücudumuzun diğer parçaları üzerinde aydınlatıcı ve izleri yok edici olarak bilinmektedir. Yapmanız gereken yalnızca bu yağı cilt lekelerinize ve izlerinize uygulamak.
Düzenli kullanımda bu lekelerin ciddi oranda azaldığını göreceksiniz.

  • Tam Buğday Unu ve Zerdeçal Tozu Karışımı

Bu maske, cilt beyazlatma ve cilt lekeleri azaltmak için, çok etkili ve yapımı çok kolay bir maskedir. 2 tatlı kaşığı buğday unu, bir tutam toz zerdeçal ve 1 tatlı kaşığı limon suyu veya yoğurt.

Tüm malzemeleri güzelce karıştırıp maske yapın ve yüzünüzde 20-25 dakika tutup, ardından yüzünüzü yıkayın. Bu maske cilt beyazlatmada çok etkilidir.

  • Süt, Bal, Limon Suyu

İşte cilt beyazlatmak için bir diğer etkili ve yapımı kolay maske tarifi. Süt, bal ve limon suyundan birer tatlı kaşığı alın ve iyice birbirine karıştırın. Ardından bu karışı yüzüne uygulayıp, 20-30 dakika bekleyip, suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 2-3 kez uygulayın, böylece cilt lekelerinden kurtulup, cildiniz yumuşayacak ten renginiz açılacak.

  • Yulaf Ezmesi, Yoğurt ve Domates Maskesi

Yulaf ezmesi, domates suyu ve yoğurttan birer tatlı kaşığı alıp bir kaseye koyun. Bu karışımı hamur hale getirin. Yüzünüze uygulayıp 20-30 dakika bekleyip, normal suyla durulayın.

Domates suyu sıkılaştırıcı ve cilt rengini açıcı olarak yüzyıllardır kullanılan bir maddedir. Yulaf ezmesi cildinize peeling yapar. Yoğurt hem cilt lekelerini açmakta, hem de yüzünüze beyaz aydınlık bir görüntü kazandırmakta fazlasıyla etkilidir.

Bu yöntem cilt renginizi açmakla kalmayacak, cildiniz üzerinde birikmiş ölü hücrelerden de sizi kurtarmaya yardımcı olacaktır.

  • Limon Suyu ve Salatalık Suyu Maskesi
Limon suyu ve salatalık suyu maskesi
Limon suyu ve salatalık suyu maskesi

Limonun içinde maddeler cilt aydınlatılması ve leke giderme sorunlarında ciddi etkili olmasıyla bilinir. 1’er tatlı kaşığı limon ve salatalık suyunu bir kapta karıştırın.

Bu karışımı yüzünüze uygulayıp, 15-20 dakika yüzünüzde tutun ve normal suyla durulayın. Salatalık ayrıca yüzünüze ferahlık, tazelenmiş bir his verip, yüzünüzü aydınlatacaktır.

  • Bal ve Badem Maskesi
Bal ve badem maskesi
Bal ve badem maskesi

Bal ve badem ikisi birlikte maske olarak hazırlandığında, cilt beyazlatmada süper etkidir. Cildinizi nemlendirip, beyazlatır. Yapmanız gereken yalnızca 1 tatlı kaşığı süt tozu, yarım tatlı kaşığı badem tozu veya yağı ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp maske yapmak.

Bu karışımı yüzünüze uygulayın, 15-20 dakika sonra durulayın. Cildinizin aydınlandığını siz de fark edeceksiniz.

  • Tam Buğday Unu ve Domatesli Maske

Tam buğday unu özellikle Hindistan’da güneş yanıklarından kurtarıcı, cildi tedavi eden,rengini açan bir gıda olarak bilinir. 2’şer tatlı kaşığı buğday unu ve domates suyunu karıştırın.

Bu karışımı cildinize uygulayıp, 15-20 dakika kurumasını, cildin karışımı emmesini bekleyin. Ve ardından yüzünüzü yıkayın. Cildiniz beyazlaşacaktır.

  • Limon ve Bal Maskesi
Limon ve Bal Maskesi
Limon ve Bal Maskesi

Bu cilt beyazlaştırma maskesini yapmak, limon ve balın çoğumuzun sofrasında olan besinler olduğu için daha kolay. 1’er tatlı kaşığı limon ve balı iyice karıştırın.

Bu maskeyi yüzünüze uygulayıp kurumaya bırakın. 20 dakika sonra durulayın. Bu maskeden sonra cildiniz yumuşacık ve aydınlanmış, rengi açılmış olacak.

  • Domates ve Kişniş Maskesi
Domates ve kişniş maskesi
Domates ve kişniş maskesi

Domastes ve kişniş yaprakları maskesi yağlı veya kuru ciltleri beyazlatmak için mükemmel bir seçenektir. 2’şer tatlı kaşığı domates suyu ve kişniş yaprağı suyunu karıştırın, ve birkaç damla limon ekleyip, maskeyi uygulayın, ardından normal suyla durulayın. Beyaz ve aydınlanmış bir tene kavuşacaksınız!

Yorum Gönder