Farmasi aloe vera kullananlar yorumları

Farmasi Aloe Vera Kullananlar Yorumları

Farmasi Aloe Vera

Aloe, Güney Afrika’ya, Madagaskar’a, aynı zamanda Arap Yarımadası’nın güneyine ve Kanarya Adaları’na özgü yaklaşık 450 türden oluşan bir bitki topluluğudur. Türkiye’de Antalya, Kale (Demre) civarında yabanileşmiş olarak bulunur. 

Aloe Vera (Aloe barbadensis) Halk arasında Sarısabır veya Sabırlık olarak bilinir. Aloe, Antik Mısır’da ‘Ölümsüzlük Bitkisi’ olarak bilinir. Kleopatra’nın günlük bakımının bir parçası olmuştur. Mısır güneşinin cildi kasıp kavurmasına karşı vücuduna her gün Aloe Jeli sürdüğü söylenir.

Aloe Vera Jelinin İçeriği

Bitkiden kopartılıp içi kesilip açılan kalın ve etli yapraktan temiz ve zamkımsı bir jel çıkar. Bu soğutucu jel, müsilaj görünümlü ve renksizdir. İçerisinde A, C, E vitaminleri, folik asit, kolin, B1, B2, B3, B6 ve B12 vitaminleri, ayrıca kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, sodyum, demir ve potasyum vardır. Bu jel bedenimizin değişen dış etkilere adapte olma kabiliyetini geliştirir.

Aloe Vera Jelinin 15 Faydası

Aloe Vera Jelinin 15 Faydası
Aloe Vera Jelinin 15 Faydası
 • Cildi yatıştırır ve rahatlatır.
 • Hücre yenilenmesini hızlandırır.
 • Deri yanıklarını iyileştirici etkisi vardır.
 • Makyaj öncesinde cilde doğal bir görünüm sağlar.
 • Ciltteki yaraların ve izlerin iyleşmesine yardımcı olur.
 • Sürüldüğü bölgede hijyen sağlar.
 • Selülit oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.
 • Cildin doğal dengesini bozmadan cilt yapısını düzenler.
 • Cilde vitamin ve mineral takviyesi sağlar.
 • Radyasyon yanıklarını tedavi ettiği ile ilgili bilgiler mevcuttur.
 • Cilt tonunu dengeler.
 • Cildi nemlendirir.
 • Cildi yenileyerek pürüzsüzlük sağlar.
 • Vücutta biriken toksinlerin atılmasına katkıda bulunur.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun savunma mekanizmasını destekler.
Aloe Vera Jelinin Cilt Üzerindeki Klinik Çalışmaları

%5 ALOE JEL İÇERİKLİ KREM: İkinci derece yanığa sahip 30 kişi arasında yapılan bir çalışmada %5 oranında Aloe jeli içeren aloe kremi yanıkları Sulfadiazine’e oranla daha hızlı iyileştirmiştir.

%75 ORANINDA ALOE KREM ETKİSİ: Sedef hastası olan 80 kişiden oluşan başka bir çalışma %75 oranında aloe kreminin, yaygın olarak sedef için kullanılan yüzde birlik Triamsinolon kremle aynı derecede etkili olduğunu göstermiştir.

Aloe Vera Suyu Özellikleri

 • Aloe Vera bitkisinin ekiminden hasadına kadar tüm aşamaları organik şartlara uyarak gerçekleştirilmektedir.
 • Aloe Vera Uluslar Arası Bilim Konseyi sertifikasyonuna sahiptir.
 • Dr.C. Tuna Aloe Vera serisi ürünlerindeki Aloe Vera, Ecocert onaylı ve sertifikalıdır.
 • Konsantre Aloe Vera suyu, Aloe Vera bitkisinin etli yaprağından çıkan zakkımsı jelden elde edilir. Tüm ürünler yüksek Aloe Vera suyu içerir.

Dr. C. Tuna Aloe Vera Jel

Dr. C. Tuna Aloe Vera Jel
Dr. C. Tuna Aloe Vera Jel

Farmasi Aloe Vera jel, cildinizin her ihtiyacını karşılayamaya yardımcı bir jeldir. Uluslararası Aloe Bilim Konseyi tarafından sertifikalı ve Ecocert onaylı %93 oranında Aloe Vera Suyu içerir. Hassas ve kuru bölgelere anında nem verir. Üzüm Çekirdeği Ekstresi ile zenginleştirilmiş jel formunda olan ve kolay emilen bu formül vücut yüzeyini rahatlatır.

Nasıl Kullanılır: Uygun miktarda ürünü özellikle hassas ve kuru bölgelere özen göstererek uygulayın. İhtiyaç duydukça uygulamayı yineleyin. Açık yaralara uygulamayın.

Dr. C. Tuna Aloe Vera Krem

Dr. C. Tuna Aloe Vera Krem
Dr. C. Tuna Aloe Vera Krem

Cildi sürekli nemli tutan bir yüz bakım kremidir. Uluslararası Aloe Bilim Konseyi tarafından sertifikalı ve Ecocert onaylı %53 oranında Aloe Vera Suyu içerir. Hafif formülü sayesinde yapışkan his bırakmaz. Zeytinyağı ile zenginleştirilmiş formülü cilt bariyerini dış etkenlere karşı korumaya yardımcıdır.

Nasıl kullanılır: Yeterli miktarda kremi temiz yüz ve boyun bölgesine uygulayın. Dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın.

Dr. C. Tuna Aloe Vera Losyon

Dr. C. Tuna Aloe Vera Losyon
Dr. C. Tuna Aloe Vera Losyon

Ciltteki nem seviyesini ayarlamaya yardımcı yüz ve vücut bakım losyonudur.  Uluslararası Aloe Bilim Konseyi tarafından sertifikalı ve Ecocert onaylı %74 oranında Aloe Vera Suyu içerir. Cilde sürümü ve emilimi hızlıdır. Cilt yüzeyini koruyucu bir katman ile sarar. Shea Butter ile zenginleştirilmiş formülü cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcıdır.

Nasıl kullanılır: Yeterli miktarda losyonu temiz cildinize uygulayın. Dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın.

Dr. C. Tuna Aloe Vera Peeling

Dr. C. Tuna Aloe Vera Peeling
Dr. C. Tuna Aloe Vera Peeling

Cildi kurutmadan gözenekleri temizleyen bir peeling ürünüdür. Uluslararası Aloe Bilim Konseyi tarafından sertifikalı ve Ecocert onaylı %50 oranında Aloe Vera Suyu içerir. Mikro tanecikler sayesinde cildi ölü hücrelerden arındırır. Zeytinyağı ile zenginleştirilmiş formülü tazelenmiş ve yumuşak bir cilt sağlar. Vitamin E içeriği ile cildin doğal ışıltısını arttırır.

Nasıl Kullanılır: Kullanmadan öce yüzünüzü ve boynunuzu ıslatın. Nemli cildinize dairesel hareketlerle nazikçe masaj yaparak uygulayın ve ılık su ile durulayın.

Henüz Yorum Yok

Yorum Gönder

Your email address will not be published.

Bu web sitesinde yer alan hiçbir içerik, tanı ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Bu web sitesini ziyaret eden her kullanıcı site kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Karşılaştığınız sağlık sorunları ve alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuza başvurmalısınız. 112 Acil Yardım numarasından acil destek alabilir, 182 Hekim Randevu Sisteminden doktorunuzdan muayene için randevu alabilirsiniz.