Farmasi nutriplus D3 vitamini kullananlar yorumları

Farmasi nutriplus D-3 vitamini kullananlar yorumları

D vitamini aslında vitamin değil; vücutta kalsiyum emilimini kolaylaştıran bir hormon. Yağlı balık gibi bazı gıdalar dışında D vitamini ihtiyacını ortalama bir diyetle gidermesi zor. Ama derimiz ‘mor ötesi B’ (UVB) ışınlarına maruz kaldığında ihtiyacı olan vitamini kolesterolden üretebiliyor.

D vitamininin iki türü var: D3, balık da dahil olmak üzere hayvanlarda bulunuyor ve güneş ışığına temas halinde derinin ürettiği bu tür. D2 ise mantar gibi bitkisel gıdalarda var. D3 daha etkili olduğundan vitamin takviyelerinde bu tür tercih ediliyor.

İngiltere’de kamu sağlığı kurumu, sonbahar ve kış aylarında yetişkinlere 10 mikrogram D vitamini takviyesi almalarını öneriyor. Bu aylarda güneş ışınlarının dünyaya yatay vurması UVB ışınlarının atmosferden geçip bize ulaşmasını engelliyor. D vitamini seviyesi düşük olanlar ile koyu tenli olanların ise sürekli D vitamini takviyesi alması tavsiye ediliyor.

Diğer ülkelerde de benzer tavsiyeler geçerli. Kanada ve ABD’de yetişkinlerin günde 15 mikrogram D vitamini alması önerilirken, süt, yoğurt, kahvaltılık gevrek, margarin, portakal suyu gibi bazı gıdalara zorunlu D vitamini takviyesi yapılıyor.

Bu tavsiyeler, 20. yüzyılda raşitizm gibi kemik hastalıklarına karşı mücadele kapsamında gündeme gelmişti. D vitamini seviyesi düşük olduğunda vücuttaki kalsiyum da azalıyor ve kemik yoğunluğu düştüğünden özellikle bebek ve çocuklarda raşitizme yol açıyor.

Ayrıca D vitamini azlığı kaslarda da zayıflığa ve yorgunluğa neden olur. D vitamini bakterileri temizleyerek bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlar.

D vitamini nasıl alınır?

  1. Vücudun kendi üretmesi.
  2. Vitamin takviyesi.
  3. Güneş’ten almak.

Eksikliklerinde kemikler kırılgan, ince ve kusurlu hale gelir. D vitamini eksikliğinden doğan rahatsızlıklar halk arasında yaygındır.

Farmasi D-3 vitamini ne işe yarar?

Kalsiyum emiliminde en güçlü yardımcınız Farmasi D-3 vitamini.

  1. Kalsiyum ve fosfor emilimini arttırır.
  2. Bağışıklık sistemini ve depresyonu kontrol eder.
  3. Kas ve kemik gelişimini arttırır.

İçindekiler: Vitamin D-3 (Cholecalciferol)
Kullanıcı Grubu: Herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.

Farmasi D-3 Vitamini nasıl kullanılır?

  • Takviye edici gıda olarak günde 1 kapsül kullanılması önerilir.
  • Doktor ve diyetisyeninizin tavsiye ettiği şekilde kullanınız.
  • Oksidasyonu önleyen patentli Licaps teknolojisi.

NOT: Takviye edici gıdalar normal beslenme yerine geçmez. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi etmesi amacıyla kullanılmaz.

Farmasi D-3 vitamini ürününü hemen alttaki bağlantıdan indirimli satın alabilmeniz için üyelik formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Farmasi Üyelik

Henüz Yorum Yok

Yorum Gönder

Your email address will not be published.

Bu web sitesinde yer alan hiçbir içerik, tanı ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Bu web sitesini ziyaret eden her kullanıcı site kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Karşılaştığınız sağlık sorunları ve alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuza başvurmalısınız. 112 Acil Yardım numarasından acil destek alabilir, 182 Hekim Randevu Sisteminden doktorunuzdan muayene için randevu alabilirsiniz.