0.00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Free shipping on any purchase of 75$ or more!

iletisim@neler.com

+55 123 548 987

0.00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Frenk üzümünün faydaları, frenk üzümü neye iyi gelir?

Frenk üzümü pek çok faydasının yanı sıra böbrek taşı düşürmede etkili bir yöntem olmasından dolayı bölge halkı tarafından sıkça tüketilmektedir. Peki, frenk üzümünün faydaları nelerdir, frenk üzümü neye iyi gelir?

Daha Fazla Makale

Ayşe ÖZALKAN
Saf çocukluk halinizden geriye yüzünüzde ‘memur gülüşü’, dudaklarınızda ‘gammaz öpüşü’ kalır. Öptüğünüz yer kirlenir, güldüğünüz zaman herkes incinir. - Selahattin Demirtaş

Taşkırangiller (Ribes) cinsine ait bir bitkinin meyvesidir. Bitki genellikle kışın yapraklarını döken, ancak bazı türleri yılın dört mevsimi yeşil kalabilen bodur çalı formundadır. Anavatanının Batı Avrupa olduğu bilinse de, dünyanın pek çok yerinde kültürü yapılarak yetiştirilebilmektedir. Küçük salkımlar halinde gelişen meyveler, yuvarlak ve parlak görünümleriyle dikkat çekerler.

Frenk üzümünün küçük kırmızı frenk üzümü, büyük kırmızı frenk üzümü, siyah frenk üzümü ve sarı frenk üzümü olmak üzere 4 farklı çeşidi bulunmaktadır. Tat olarak birbirinden biraz farklı olan bu türlerin içerdiği etken maddeler büyük oranda aynı olduğu için, faydaları da benzerdir.

İştah açması sebebiyle diyet yapan kişiler kullanmamalıdır, aksi halde diyet yapmakta zorlanabilirler. Elbette kilo almak isteyenler için ise bulunmaz bir nimettir.

Frenk üzümünün faydaları nelerdir?

  • İştah açar ve hazmı kolaylaştırır.
  • Vücuda rahatlık verir.
  • İdrar söktürür ve böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.
  • Sindirim sistemindeki iltihaplarda faydalıdır.
  • Karaciğer şişkinliğini ve sarılığı giderir.
  • Romatizma ve mafsal şikayetlerini azaltır.
  • Karında toplanan fazla suyu boşaltır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Son Gönderiler