Göbek eritmek için en etkili 3 kür tarifi

Bu göbekten kurtulamıyorum diyorsanız işte size göbek eritmek için en etkili 3 kür tarifi

Bu göbekten kurtulamıyorum! Kilo verip zayıflıyorum ama göbekten gitmiyor diyorsanız işte size göbek eritmek için en etkili 3 kür tarifi. Bu kürleri uyguladıktan kısa süre sonra göbeğinizin eridiğini fark edeceksiniz.

Göbekte Yağı Neden Olur?

Fazla kilo, şişmanlık ve bölgesel yağlanma gibi sorunlar yaşam kalitesini etkilemekle birlikte kişilerin psikolojisi üzerinde de olumsuzluklara sebep olabilmektedir. Özellikle göbek ve karın bölgesinde yer alan fazlalıklar, sağlık sorunlarına yol açabilir ve mutsuzluk yaratabilir.

Bölgesel yağlanma ve fazla kiloların en önemli sebebi; hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme ve hayat kalitesine yeteri özenin gösterilmemesidir. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, televizyon karşısında atıştırma, öğün ve ara öğün saatlerinin düzensiz olması hareketsizlik kilo alımına sebep olabilir. Kış mevsiminde bol kıyafetlerle saklanabilen bölgesel kilolar, yazın fark edilmeye ve rahatsızlık hissi uyandırmaya başlar. Bu dönemde fark edilen fazla kilolar, kişileri hızlı zayıflama konusunda harekete geçirir. Vücudun belli yerlerinde biriken fazla kiloların yanı sıra şişmanlık durumu da söz konusuysa, obezite ortaya çıkmadan önce birtakım önlemlerin alınması gerekir. Hem kadınların hem de erkeklerin ortak şikayetleri arasında yer alan göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için de bazı yöntemler mevcuttur.

Göbek Eritme Kürleri

Bazı yiyecek ve içeceklerin yağ yakma konusunda oldukça önemli etkileri bulunmaktadır. Kilo vermek ve karındaki fazlalıklardan kurtulmak isteyen kişiler beslenme ve diyet programlarına yağ yakan yiyecekleri ekleyerek kilo vermeyi hızlandırabilir.

1- Maydanoz Kürü

Maydanoz Kürü
  • 15 dal maydanoz
  • 1 adet limon
  • 1 çay bardağı su

Öncelikle maydanozları sıvı hale gelene kadar mutfak robotundan geçirin. İyice içecek kıvama gelmesi için suyu robotun içine ekleyebilirsiniz. Kıvama geldiğinde limonu da katıp her sabah aç karna için. Bir hafta içerisinde fark edilir değişiklik yaşayacaksınız. Maydanozun faydaları yazımızı incelerseniz bu kürün vücudunuzdaki daha bir çok rahatsızlığa da iyi geleceğini fark edersiniz.

2- Yoğurt Kürü

Yoğurt Kürü
  • Yoğurt
  • Pul Biber
  • Keten Tohumu
  • Limon

Bir kase yoğurda yukarıda yazan malzemelerden karıştırın ve her gece yatmadan önce yiyin. Gece uyku halindeyken karın bölgesindeki yağlara istila edip incelmenizi sağlayacaktır. Bu uygulamayı her gece kesinlikle yapın. Özellikle yoğurdun mükemmel bir yağ yakıcı etkisi var diğer malzemeler de birleşince mucize yaratıyor.

3- Elma Sirkesi Kürü

Elma Sirkesi Kürü
  • Elma Sirkesi
  • Pul Biber
  • Limon

Sıcak suyun içerisine 1 adet limon kabuğunu rendeleyip atın ve 10 dakika bekletin. Sonra limonun suyunu, 1 tatlı kaşığı elma sirkesini ve yarım çay kaşığı pul biberi beklettiğiniz suyun içerisine katın. Elde edilen kürü süzüp yemekten önce ve sonra tüketin düzenli kullanımda göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulacaksınız.

Dikkat! Tansiyon rahatsızlığınız varsa limon fazla tansiyon düşüklüğüne sebep olabilir. Kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim.

Günlük öğünlerinizde de potasyumu artırın. Vücuttaki potasyum eksikliği göbek bölgesindeki yağlanmanın artmasına neden oluyor. Karnıbahar, domates, yeşil sebzeler, kabak, elma, muz, kayısı, patates, kuru baklagiller, yağsız süt ve süt ürünleri potasyum açısından zengin besin kaynaklarıdır.

Yorum Gönder