0.00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Free shipping on any purchase of 75$ or more!

iletisim@neler.com

+55 123 548 987

0.00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kantaron yağı ile sivilce tedavisi nasıl yapılır?

Sivilceler geçtikten sonra en olumsuz etkisi iz bırakmasıdır. Fazla derin izler olmasa da sizi rahatsız edecek biçimdedir. Bu yüzden sarı kantaron yağı ile bu izleri yok edebilir veya azaltabilirsiniz.

Daha Fazla Makale

Ayşe ÖZALKAN
Saf çocukluk halinizden geriye yüzünüzde ‘memur gülüşü’, dudaklarınızda ‘gammaz öpüşü’ kalır. Öptüğünüz yer kirlenir, güldüğünüz zaman herkes incinir. - Selahattin Demirtaş

Doğanın insanoğluna sunduğu nimetlerden birisi olan sarı kantaron yağı, pek çok rahatsızlığa ve Kantaron otu geleneksel tıpta psikiyatrik sorunlar ve yaraların tedavisinde kullanılan şifalı bir bitkidir. Günümüzde çay ya da takviye formunda tüketilmektedir. Ayrıca çiçeklerinden elde edilen kantaron yağı özellikle ağrı kesici ve yara iyileştirici etkisiyle her evde bulunması gereken bir üründür. Sarı kantaron yağı, bitkinin kurutulmuş sarı çiçeklerinden buharla damıtma yoluyla elde edilir. Kırmızı kantaron yağı ise taze çiçekleri toplanarak evde kolayca üretilebilir. Renkleri farklı olsa da her iki yağ da benzer amaçlar için kullanılır.

Kantaron yağının cilde faydaları

  1. Cildi yeniler: sarı kantaron yağı cilt üzerindeki ölü derilerin uzaklaştırılmasında etkili yağlardan biridir. Cildinizde eski ve ölü hücreleri uzaklaştırarak kısa zamanda cildinizi yenilemeye yardımcıdır.
  2. Cilt kızarıklığını önler: sivilcelerin sebep olduğu kızarmaların önlenmesi için sarı kantaron yağını kullanabilirsiniz. Bu yağ kan akışını hızlandırarak kızarıklıklar, morarmalar gibi izlerin giderilmesinde etkilidir.
  3. Güneş lekelerini önler: sivilcelerle birlikte güneş lekeleri de cilt üzerinde kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Sarı kantaron yağı ile cilt lekelerinin de önüne geçebilirsiniz. Güneş yanıkları ve güneş lekelerini sarı kantaron yağı ile doğal bir şekilde tedavi edebilirsiniz.
  4. Sivilce oluşumunu önler: sarı kantaronun antiseptik etkisi sayesinde sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz. Özellikle deri altında biriken bakterileri öldürür ve bakterilerin çoğalmasını engeller. Bu sayede sivilce oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.
  5. Ciltte yağlanmayı önler: sarı kantaronun yağı deri altında yağların parçalanmasını sağlayacak ve özellikle burun kısmındaki yağ birikimini önleyecektir. Bu sayede sivilce oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.
  6. Gözenekleri temizler: sarı kantaron yağı cilt üzerindeki lekeleri, akne ve siyah noktaları temizleyerek cilt bakımlı ve temiz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm kazanmasında yardımcı olur.

Kantaron yağı ile sivilce tedavisi nasıl yapılır?

Kantaron Yağı

Temiz cilde elinize damlattığınız sarı kantaron yağını yavaşça sürün ve masaj yaparak hafifçe uygulayın. Ortalama 45 dakika veya 1 saat bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. İlk kullanımdan itibaren cildinizde oluşturduğu parlaklığı fark edeceksiniz. Haftada 2-3 kez kullanımı tavsiye edilmektedir.

Sarı kantaron yağı tüm aktar ve eczanelerde bulunabilen bir yağdır. Aynı zamanda evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Ek olarak sarı kantaron yağını bebeklerde pişik sorununu gidermek için kullanabilirsiniz. Pişik tedavisinde kızarıklığı önler ve deri üzerindeki pişik etkileri azaltır. Aynı zamanda pişik oluşumunu da önler. Sağlıklı günler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Son Gönderiler