Karpuz Diyeti

Karpuz

Bilindiği gibi yaz aylarının gelmeye başlamasıyla birlikte, çeşitli diyet listeleri karşımıza çıkar.

Buna göre karpuz diyeti en sağlıklı zayıflatan diyet çeşitlerinden biridir. Tabi bu diyete başlamadan önce öğünlerinizde beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Bu konuda fazla kilolardan kurtulmanın yolları yazımızda ayrıntılı bilgi vermiştik. Eğer sizde, karpuz diyeti nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız, vakit kaybetmeyelim.

Karpuz Diyeti

Öncelikle bilinmelidir ki, sabah, öğle ve akşam yemeklerinde mutlaka birer dilim karpuz tüketilmelidir. Öğünler atlanmamalı, porsiyonlar küçültülmelidir. Her öğün tüketilecek birer dilim kepek ekmeği yeterli olacaktır.

Bir hafta boyunca az porsiyonlu yemeklerin yanına tüketilecek karpuz, fazla kilolardan arınmanızı hızlandıracaktır. Ayrıca bir günde bile fark edilir derecede kalorilerinizi yakmaya başlayacaksınız. Bunun yanında ızgara yemekler, bol su ve egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Bu sayede kilo verme süreciniz hız kazanacaktır.

Doğru ve kısa süreli olan diyet programı olan karpuz diyeti istenmeyen yağlarınızdan kurtulmanızı kolaylaştıracaktır. Her öğün bir dilim karpuz tüketip, bolca su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Bol yeşillikli salata, ızgara veya haşlama balık, sebze yemekleri tüketebilirsiniz. Bu diyeti uygularken şekerli besinlerden ve karbonhidrat ağırlıklı gıdalardan uzak durmalısınız.

Yorum Gönder