0.00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Free shipping on any purchase of 75$ or more!

iletisim@neler.com

+55 123 548 987

0.00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kirpik uzatmanın yöntemleri nelerdir?

Daha Fazla Makale

Ayşe ÖZALKAN
Saf çocukluk halinizden geriye yüzünüzde ‘memur gülüşü’, dudaklarınızda ‘gammaz öpüşü’ kalır. Öptüğünüz yer kirlenir, güldüğünüz zaman herkes incinir. - Selahattin Demirtaş

Kirpik uzatmanın yöntemleri nelerdir?

  • Kirpikleriniz gün içinde dış etkenlerden korunmalı ve nemli kalmalı. Bunun için vazelin uygulayın.
  • Birçoğumuz rimel kullanıyoruz bu kaçınılmaz bir durum. Bu noktada en başta dikkat etmemiz gereken doğru rimel seçimi. Aldığınız rimeli en fazla 6 ay kullanıp, değiştirmenizi tavsiye ediyorum.
  • Suya dayanıklı rimellerden kaçının. Özellikle zayıf kirpiklerde uzun süre kalıcı ve ağırlaştıran rimeller kullanılmamalı.
  • Gece uyumadan önce rimelinizi temizleyin. Gece boyunca rimel kurur ve kırılmalara yol açar.
  • Temizlemek için özel göz temizleme jellerinden satın alın. Suyla yıkadığınızda kirpikleriniz tamamen temizlenmeyebilir. Özellikle ıslak mendilden kaçının, silerken uyguladığınız ters kuvvetler nedeniyle kirpiklerinizi kırar.
  • Kirpiklerim uzamıyor diye koşa koşa güzellik merkezlerine gidip ipek kirpik yaptırmayın! Evet, bir kaç hafta uzun kirpikleriniz olur fakat o sentetik kirpikler ve yapıştırıcı kendi kirpiğinize zarar verir, azaltır.

Evde kirpik uzatıcı serumlar

Kirpik Uzatma Serumu Nasıl Yapılır
Kirpik Uzatma Serumu Nasıl Yapılır


Malzemeler;

  • 1 ampul E vitamini ampulü
  • 1 tatlı kaşığı Badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı Aleovera
  • 1 tatlı kaşığı Hint yağı

E vitamini kirpik diplerindeki ölü deriyi atar ve kıl köklerini besler. (Eczaneden temin edebilirsiniz). Hint yağını hep saç bakım kürlerinden tanırız. Aslında saç derisine sağladığı faydayı; içerisindeki omega yağı ve E vitamini sayesinde kirpik diplerine de sağlayacaktır. Yukarıda önerilen miktarda karışımı yapıp küçük bir kaba koyun. Bitmiş bir rimelin fırçası veya kulak çubuğu yardımıyla uygulayabilirsiniz. Bu karışımı yaparak her gün uygulayın. Kirpiklerinizde ki güçlenmeyi ve uzamayı fark edeceksiniz.
Malzemeler;

Aktara gidip çılgınca alışveriş yapmak istiyorsanız. Daha fazla yağ karışımı yaparak, daha etkin sonuç sağlayabilirsiniz. Sarımsak yağı uzatmada etkili olacaktır fakat kötü kokusundan rahatsız olursanız kullanmayabilirsiniz.

Bu karışımı bende uyguluyorum, hem kaşıma hem kirpiğime. Her akşam makyajımı temizledikten sonra mutlaka sürüyorum. En geç iki hafta içerisinde fark edilir bir gürleşme hissedersiniz.

Bakım yağını uygulamadan önce kirpiklerinizde ve kaşınızda rimel kalıntısı olmamasına dikkat etin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Son Gönderiler