Ana Sayfa Sebzeler Kış Sebzeleri

Kış Sebzeleri

Zamanında tüketilen sebzeler, diğer zamanlarda tüketildiklerine oranla vücuttaki vitamin oranını arttırmaktadırlar. Kış mevsiminde tüketilmesi gereken sebzelerin faydalarını Neler.com’dan takip edebilirsiniz.

Brüksel lahanasının faydaları nelerdir, Brüksel lahanası neye iyi gelir?

0
Brüksel lahanası bir lahana türüdür ve bilimsel adı Brassica oleracea’dır. C vitamini, K vitamini, folat, beta karoten, B6, B1 vitamini ve diyet lifinin çok...
Yer Elmasının Faydaları

Yer Elmasının Faydaları

0
A, B ve C vitaminleri bakımından zengin olan yer elması, düzenli yorgunluk ve strese bağlı kronik sinirlilik durumuna sahip kişilere içeriğindeki potasyum nedeni ile önerilen yer elmasının faydaları ve zararları nelerdir?
Frenk Soğanının Faydaları

Frenk Soğanının Faydaları

0
C, A ve B vitaminleri kalsiyum ve fosfor yönünden zengin içeriğe sahip olan frenk soğanının faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Rezenenin Faydaları

0
Özellikle yeni bebeğe sahip anneler tarafından sıklıkla tüketillen rezenenin faydaları ve zararları nelerdir? Rezene çayı nasıl yapılır, neye iyi gelir?
Şalgamın Faydaları

Şalgamın faydaları nelerdir, şalgam suyu nasıl yapılır ve neye iyi gelir?

0
A, C, E, K, B6 vitaminleri ve başta kalsiyum, demir, potasyum, fosfor, magnezyum yönünden zengin içeriğe sahip olan şalgamın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?
Pancarın Faydaları

Pancarın Faydaları

0
Fosfor, magnezyum, potasyum, kalsiyum, iyot, bakır, yağlar ve B1, B2, B6 ve P vitaminleri açısından oldukça zengin olan pancarın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?
Karnabaharın Faydaları

Karnabaharın Faydaları

0
A, B1, B2, C ve E vitaminleri ve kalsiyum, potasyum, fosfor, magnezyum açısından zengin bir sebze olan karnabaharın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?
Fesleğenin Faydaları

Fesleğenin Faydaları

0
İçeriğindeki bol miktarda, K vitamini, demir ve kalsiyum bulunduran ayrıca A vitamini, C vitamini, demir, mangenez ve kalsiyum içeriren fesleğenin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?
Enginarın Faydaları

Enginarın Faydaları

0
Kolesterol içermez, posa içeriği yüksektir. Potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, demir yönünden zengindir ve A, B1, B6, K ve C vitaminleri içeriren enginarın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?
Kerevizin Faydaları

Kerevizin Faydaları

0
A ve K vitaminleri ve mineral yönünden zengin içeriğe sahip olan kerevizin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir? Kereviz neye iyi gelir?