Ana Sayfa Bitkiler

Bitkiler

Hayatımızın her alanında kullanılan bitkiler birçok hastalığa şifa oluyor.

Kum zambağı ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

Kum zambağı ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

0
Kum zambağı (Pancratium maritimum L), nergisgiller (Amaryllidaceae) familyasına ait, kıyı kumullarında yetişen soğanlı bir bitki türüdür.

Deve dikeninin faydaları nelerdir, deve dikeni neye iyi gelir?

0
Deve Dikeni Eryemana dikeni, Kutsal Meryem dikeni olarak bilinen heybetli bir bitki olan deve dikeni, nerelerde yetişir, nasıl kullanılır? İşte deve dikeninin faydaları ve zararları...

Kimyonun faydaları nelerdir, kimyon çayı nasıl yapılır ve neye iyi gelir?

0
İçerisinde A, C, E ve K vitaminleri ve tiamin, niasin, folat gibi mineraller de bulunan kimyonun faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Zencefilin faydaları nelerdir, toz zencefil neye iyi gelir?

0
Bulantı ve ağrıyı hafifletme, kanseri önleme, artrit tedavisi, solunum yollarını iyileştirme konularında etkili olan zencefilin faydaları zararları nelerdir?
Hindiba Otunun Faydaları

Hindiba Otunun Faydaları

0
A, B, C ,D Vitaminleri ve demir, çinko, potasyum mineralleri açısından oldukça zengin olan hindibanın faydaları nelerdir?

Karabaş otunun faydaları nelerdir, karabaş otu neye iyi gelir?

0
Cilt, akne ve saç bakımının yanı sıra kalp, sindirim, depresyon, baş ağrısı, uykusuzluk ve yanık tedavilerinde kullanılan karabaş otunun faydaları ve zararları.
Ayva Yaprağı Çayının Faydaları

Ayva yaprağı çayının faydaları nelerdir, ayva yaprağı neye iyi gelir?

0
Ayva yaprağı çayının faydaları nelerdir? Ayva yaprağı çayı; nasıl demlenir, nasıl kaynatılır, nasıl yapılır, ne sıklıkla içilmeli ve neye iyi gelmektedir.
Çörek otu nasıl kullanılır, neye iyi gelir ve faydaları nelerdir?

Çörek otu nasıl kullanılır, neye iyi gelir ve faydaları nelerdir?

0
Çörek Otu Tıp dilinde Nigella sativa olarak da bilinen çörek otu, dünyada yaygın olarak kullanılan şifalı bir bitkidir. Tarih boyunca yaygın bir kullanım geçmişi olan...
Kedi Otunun Faydaları

Kedi otunun faydaları nelerdir, kedi oyu neye iyi gelir?

0
Uykusuzluk, depresyon, asabiyet, huzursuzluk ve endişe gibi problemleri de önlemeye fazlasıyla yardımcı kedi otunun faydaları nelerdir?

Defne yaprağının faydaları nelerdir, defne yaprağı neye iyi gelir?

1
Ferahlatıcı ve aromatik özelliğinin yanı sıra sağlık açısından da oldukça faydalı olan defne yaprağının faydaları nelerdir, defne yaprağı neye iyi gelir?