Kuru Fasulyenin Cilde Faydaları ve Maske Tarifi

Kuru fasulyenin cilde faydaları nelerdir, fasulye maskesi nasıl yapılır?

Fasulye maskesi birçok kişinin duyduğunda şaşırdığı maskelerden biri kabul edilmektedir. Özellikle son zamanlarda daha popüler olan maskelerden biri de fasulye maskesidir.

Cildinizdeki lekeleri gidermek ve pürüzsüzleştirmek için pilavın üzerine iyi giden kuru fasulye maskesini denediniz mi? Uzmanların son yılda yaptığı araştırmalara göre bakliyat türleri vücuda vitamin sağlarken aynı zamanda daha birçok problemi de ortan kaldırıyor. Peki kuru fasulyenin faydaları neler? Kuru fasulye maskesi nedir ve nasıl yapılır?

İçerdiği vitamin ve mineral bakımdan vücut sağlığına oldukça faydalı olan kuru fasulyenin cildi güzelleştirdiğini biliyor muydunuz? Hatta bazı pahalı marka kremlerin içerisinde de yer alan kuru fasulyenin faydalarına gelin birlikte göz atalım

Cilde Faydaları Nelerdir

  • Kuru fasulye, cildin renk tonunu eşitleyerek, parlak bir hale gelmesine yardımcı oluyor.
  • Sivilceleri kurutarak cilde bakım yapıyor.
  • Cildi nemlendirerek pul pul dökülmeleri önlüyor.
  • Cildin gençleşmesini sağlıyor.
  • Kusursuz bir görünüme kavuşturuyor.

Maskesi Nasıl Yapılır?

MALZEMELER

1 kase haşlanmış kuru fasulye
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu
2 yemek kaşığı zeytinyağı

YAPILIŞI

Cam kasenin içerisinde kuru fasulyeleri ezin daha sonra kalan malzemeleri de ilave ederek güzelce karıştırın. Ardından hazırladığınız karışımı cildinize uygulayıp yarım saat beklettikten sonra ovalayarak cildinizden çıkartın.

Sonrasında nemlendirici uygulayarak kısa sürede farkı görebilirsiniz.

Kuru fasulye maskesini, haftada 2 kez düzenli olarak uygulandığında cildi gençleştirerek adeta kusursuz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Hepsi bu kadar!

Yorum Gönder