Limon ve tuz karışımı ne işe yarar? İşte limon tuz mucizesi ve faydaları

Limon ve tuz karışımı ne işe yarar?

Limon Tuz Mucizesi

Sadece limon ve tuz kullanarak hayatınızda soruna yol açan birçok şikayetinizi durdurabileceğinizi biliyor muydunuz? Arası kesilerek açılmış bir limon ve içine doldurulmuş tuz sizi birçok derdinizden kurtaracak. Bir limonun içini keserek açın ve içine doğal tuz doldurun. Kapağı açık bir cam kavanoz ya da aynı şekilde kullanabileceğiniz bir kaba yerleştirin. Tuz ile limonun etkileşimi odanızda doğal bir oda spreyi etkisi yaratacak. İşte limon ve tuzun diğer etkileri;

 • Odanızın havasını tazeleyerek, ferahlatır.
 • Bronşit ve astıma faydalı etkileri vardır.
 • Akşamdan kalmalığa ve yorgunlığa iyi gelir.
 • Gün boyunca enerjinizi yüksek seviyede tutar.
 • Mutfak gibi alanlarda kötü kokular oluşmasını engeller.

Limon ve Tuz İle Kıllardan Kurtulma

Limon ve Tuz İle Kıllardan Kurtulma
Limon ve Tuz İle Kıllardan Kurtulma

Son derece pratik olan bu yöntem, tüy köklerine hızlı bir şekilde nüfus ederek, tüylerin seyrelmesine olanak tanıyor.

Malzemeler:

 • 1 adet limon
 • 2 çay kaşığı dolusu tuz

Hazırlanışı:

 • Öncelikle limonu ortadan ikiye kesin.
 • Ardından limonun suyunu cam bir kaseye aktarın.
 • Tuzu da kaseye aktardıktan sonra her iki malzemeyi güzelce karıştırın.
 • Bu karışımı tüylerinizden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürmeden önce bölgeyi temizleyin. Yani karışımı daha önce tüylerden arındırdığınız yere uygulayın.
 • Karışımı vücudunuzda bir pamuk yardımıyla uygulamasınız.
 • Ortalama 15-20 dakika bekledikten sonra limonlu tuz karışımı olan bölgeyi bol suyla yıkayın ve yumuşak bir havluyla durulayın.
 • Bu işlemi her epilasyon sonrası 3 gün boyunca tekrar edin.

Bu kürü düzenli bir şekilde tekrar ettiğiniz taktirde maksimum 6 ay içerisinde vücudunuzdaki tüylerden kurtulabilmeniz mümkün!

İşlemden en iyi sonucu alabilmek adına bu işlemi vücudunuza ağda yaptıktan sonra uygulamanızı öneriyoruz.

UYARI:

Bu uygulama, bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar gelişmesine neden olabilir. Vücudunuzda herhangi bir kaşıntı, döküntü ya da tahriş olması durumunda bu işlemi tekrar etmekten kaçınmalısınız.

Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız, bu işlemin sizin için uygun olup olmadığına dair doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz. Düzenli olarak reçeteli ya da reçetesiz bazı ilaçlar kullanıyorsanız, öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Limon tuz karışımı yüze uygulanır mı?

Pek çok cilt bakım maskesinde kullanılan limon, cildi beyazlatıcı ve sıkılaştırıcı bir etki gösteriyor.

Limon ve tuz maskesini cildinize de uygulayabilme şansınız bulunuyor. Bu karışımı yüzünüze sadece cildinizdeki tüylerde seyrelme elde edebilmek adına uygulayabileceğiniz gibi cildinizin daha da güzelleşmesi, ölü hücrelerden arınması ve canlanması adına da uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak adına da bu karışımı ayda bir iki sefer yüzünüze sürebilirsiniz. Ancak bu karışımı 15 dakikadan daha fazla cildinizde bekletmemelisiniz. Aksi halde cildinizde tahriş riski ile karşılaşabilmeniz olası!

Henüz Yorum Yok

Yorum Gönder

Your email address will not be published.

Bu web sitesinde yer alan hiçbir içerik, tanı ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Bu web sitesini ziyaret eden her kullanıcı site kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Karşılaştığınız sağlık sorunları ve alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuza başvurmalısınız. 112 Acil Yardım numarasından acil destek alabilir, 182 Hekim Randevu Sisteminden doktorunuzdan muayene için randevu alabilirsiniz.