0.00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir; Saçlarınız temiz fakat yağlı görüntüsünden kurtulamıyor musunuz? Salarınızı her gün yıkamaktan kurtulmak için evde uygulayabileğiniz yöntemler.

Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

Saçlar bir insanın en önemli aksesuarıdır. Dolayısıyla bu problem sadece bayanlar için değil erkekler içinde ciddi bir problemdir. Saç derisindeki yağ bezlerinin gereğinden fazla çalışmasıyla oluşan itici bir durumdur. Yağlanma her bireyde olabilir fakat yıkadıktan sonra, ertesi gün tekrar yıkamanızı gerektiren hızda yağlanma oluyorsa sizin saç deriniz daha fazla yağ üretiyor demektir. Her saç kökünde sebum adı verilen bir yağ bezi bulunur. Sebum cilt sağlığının en önemli parçalarından biridir. Derideki nem dengesini sağlar. Ancak yıkama sıklığına bağlı olarak sebum fazla üretildiğinde yağlı cilt ve yağlı saç ortaya çıkar.

Sizin Saç Tipiniz?

  • İnce telli saçlar: İnce saçlarda daha az yüzey alanı vardır, bu nedenle örtünecek saçlardan daha fazla yağ varmış gibi görünür. İnce saçlar kalın saçlardan daha yağlı görünür ancak aynı miktarda sebum üretir.
  • Düz saçlar: Sebumun sadece kökleri yakınında tutacak dalgalar ya da buklelerin olmayışı saçların uzunluğuna daha kolay dağılmaktadır.
  • Kıvırcık saçlar: Kıvırcıklar sebumun kıl şaftını aşağıya çekmesini yavaşlatır, yağlı kafa derisi ve kökleri oluşur ancak kuru, kolay hasar görmüş uçlar elde edilir.
  • Kalın saçlar: Bir sürü saçınız varsa, bir sürü folikülünüz olduğu anlamına gelmektedir. Foliküller ne kadar fazlaysa, daha Sebase bezleriniz de o kadar fazladır. Bu durumda daha fazla bez demek daha fazla yağ demektir.

Saç Yağlanmasına Çözüm

  • Saçlarınızı her gün yıkamaktan vazgeçin. Her gün yıkadığınızda, saç derisi kaybettiği yağı kazanmak için daha çok yağ üretimi yapar.
  • Kullandığınız şampuan ve saç kremine dikkat edin. Bu gibi ürünlerin içerisindeki katkı maddeleri arttıkça saç ve saç derisindeki problemler artıyor.
  • Saçınızı yıkarken sıcak suyla değil soğuk veya ılık suyla yıkamayı tercih edin. Saç köklerinin sağlıklı olabilmesi için az miktarda yağa ihtiyacı vardır. Fazla sıcak su saç diplerini tamamen kurutur ve daha fazla yağ üretimine sebep olur.
  • Gün içerisinde saçınızla fazla oynamayın ve sık sık taramayın.
  • Saç bakım kremi veya yağ kullanıyorsanız diplere uygulamayın.
  • Koşullar izin veriyorsa saç kurutma makinesi kullanmamaya dikkat edin.

Saç Yağlanmasını Önleyecek Bitkisel Çözümler

Saç Yağlanmasına Karşı Bitkisel Çözümler
Saç Yağlanmasına Karşı Bitkisel Çözümler

Saç Yağlanması Karbonat Kürü

Saç diplerinizi nemlendirin. 1 Tatlı kaşığı karbonatı 1 çay bardağı suyla karıştırın. Nemli saç diplerinize uygulayın. Saçınızda biraz bekletin ve sonra ılık suyla durulayın. Bu kürü haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Saç Yağlanması Sirke Kürü

Saçlarınız ıslakken sirke döküp bir kaç dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın. Haftada bir kez yapacağınız bu uygulama saçlarınızın kolay nemlenmesine engel olacaktır.

Benzer Konular

Yüzdeki kızarıklık doğal yollarla nasıl geçer?

Kırmızı yanaklar çocukken çok sevimli. Ancak tam da bu yüzden, pek çok kişi yüzündeki kızarıklığın çocuksu durduğunu düşünerek çözüm yollarını arıyor. Kırmızı yanaklar eski...

Hızlı ve sağlıklı saç uzatma yöntemleri nelerdir?

Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak her zaman kolay olmaz. Bunun için tek bir şey yapmak işe yaramaz saç uzama hızını etkileyen bir çok...

Şeffaf plak tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler

Telsiz ortodonti (şeffaf plak tedavisi) tedavisi, klasik metal veya porselen teller kullanılmadan, 3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel hazırlanan şeffaf plaklar kullanılarak yapılan ortodontik tedavidir....

Lingual görünmez diş teli tedavi hakkında bilinmesi gerekenler

Ortodonti tedavisinde kullanılan görünmez (Lingual) diş telleri; çarpışık, üst üste gelmiş, veya yamuk duran dişleri düzeltmek için uygulanan ancak dışarıdan bakıldığında belli olmayan bir tedavi...