Sinameki Çayının Faydaları

Sinameki Çayının Faydaları

Sinameki Çayı

Sinameki çayı müshil ve antiseptik etkisi ile zengin olan biyolojik olarak aktif maddeler içerir. Bazı üreticiler sinameki çayını zayıflama çayı olarak da suna biliyorlar. Sinameki çayı çok etkili ve güçlü bir ilaçtır ve alışkanlık yapar. O yüzden mecbur kalmadıkça ve aşırıya kaçmadan kullanılması faydalı olur. Zayıflama amacıyla içildiğinde etkisini artırmak için spor ve diyet yapılmalıdır.

Sinameki (Cassia Angustifolia) – baklagiller ailesinden olan tropik bir çalı bitkisidir. Açık sarı çiçekleri, baklaya benzeyen meyveler ve mızraksı yaprakları vardır. Ana vatanı Afrika olarak bilinmektedir.

Sinameki kullanımı için temel göstergeler: kronik atonic kabızlık, anal çatlaklar ve hemoroit oluşumlarıdır. Bitki güçlü ishal edici etkiye sahiptir.
Eski zamanlardan beri bu bitkiyi daha çok zayıflamak için kullanılmaktadır.

Zayıflamak için sinameki bitkisi başka bitki karışımları ile birlikte daha zararsız ve etkili olur. Daha çok kadınlar tarafından çay olarak tüketilmektedir.

Sinameki Çayının Faydaları

  • Vücudu toksin ve zararlı maddelerden temizler
  • Bağırsaklardan yağ emilimini engeller
  • Kilo kontrolüne yardımcı olur
  • Kabızlığı giderir
  • Gaz sorununu çözer
  • Hafif safra söktürücü etkiye sahiptir

Sinameki Çayı Nasıl Yapılır?

1 yemek kaşığı kurutulmuş sinameki otunun üzerine 1 su bardağı henüz kaynamış su koyun ve 3-4 saat demlenmeye bırakın. Sonra süzün ve gece uyumadan önce yudum-yudum hepsini için. Etkisi 6-8 saat sonra görülecektir. İstediğiniz sonucu elde ettikten sonra çayın kullanımını bırakabilirsiniz.

Sinameki Çayının Zararları

Bitkinin faydaları kadar zararları da vardır. Sinameki bitkisinden hazırlanan ürünler emziren annelere, ishal ve akut iltihaplı bağırsak hastalıkları olanlara, bitkiye özel alerjisi olanlara zarar verebilir. Sinamekinin alışkanlık yaratmasını önlemek için arada başka ishal etkisi olan bitkilerle değiştirebilirsiniz.

Hamileler, emziren anneler, bitkiye özel alerjisi olanlar, ishal sorunu olanlar, bağırsak ve karaciğer hastalıkları olanla çayı kullanmamalıdırlar.

Yorum Gönder