Kalın ve gür kaşlar için susam yağı ile kaş kirpik serumu tarifi

Susam Yağı İle Kaş Kirpik Bakımı

Susam yağı çok eski zamanlardan beri kadınlar ve erkekler tarafından kozmetik alanlarda kullanılmaktadır. Susam yağı kozmetik alanda cilde saça saça kaşa kirpiğe çeşitli faydalar sağmaktadır.

Eğer susam yağı hakkında bilgi sahibi değilseniz, susam yağının kaşa olan faydaları nelerdir, susam yağının kirpiklere ne gibi faydası vardır, susam yağı nasıl kullanılır gibi soru işaretleri kafanızda belirmeye başladıysa sizler adına araştırıp bir araya getirdiğimiz bu soruların cevaplarını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Susam yağının kaşa faydaları nelerdir?

Susam Yağının Kaşa Faydaları
Susam Yağının Kaşa Faydaları

Susam yağı saça olan faydasının yanında kaşlarınıza da uygulandığı takdirde oldukça fayda sağlayacaktır. Birçok kozmetik ürünün yanlış kullanılması  ve içerdiği kimyasallar nedeni ile kaşlarımız dökülüp seyrelmektedir.

Bunun yanında kadınlar  düzenli olarak kaş aldırdıkları  zaman  yapılan yanlış teknikler  ve uygulamalar nedeni ile fazla alınıp inceltilir. Buna ek olarak kaş alımında ağda kullanımını azaltmanızı tavsiye ederim. Bu kaşlar tekrar çıkmadığı takdirde yüz ifademizin değişmesine bile neden olacaktır. Yüzümüze yanlış uyguladığımız birçok ürün kaş köklerimizdeki hücreleri öldüğünden tekrardan o bölgede kaş çıkmasına engel olacaktır.

Susam yağı kaş köklerini besleyip, kaş hücrelerimizin canlanmasını ve tekrardan hücre oluşumu sağlayıp, düzenli olarak kullanıldığı takdirde kaşlarımızın yoğun ve gür olmasını sağlayacaktır.

Susam yağlı kaş serumu nasıl yapılır?

Asıl görevi gözleri korumak olan kaşlar aynı zamanda estetik görünüm açısından da oldukça önem arz ediyor. Kaşlarınız dökülüyorsa ve seyrelmeye başladıysa susam yağını uygulayabilirsiniz. Kalın ve gür kaşlara sahip olmak için her gün kaşınızın üzerine susam yağı sürebilirsiniz.

Susam Yağlı Kaş Serumu
Susam Yağlı Kaş Serumu

Malzemeler

  • 5 damla susam yağı
  • 5 damla tatlı badem yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı

Tatlı badem yağı düzenli olarak kullanıldığında cildin yenilmesini ve fazla kullanımda tüylenme yaptığı bilinmelidir. Susam yağı ile karıştığında kaşlarımızın canlanıp yoğunlaşmasını sağlayacaktır bu karışım. Susam yağı ile tatlı badem yağını iyice birbirine karıştırıp kaşlarımızın üzerine emilmesini sağlayarak masaj yapmalıyız.

Daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu yağlı kürü haftada 4 defa uygulandığı takdirde kaşlarınızın oldukça yoğunlaştığını fark edeceksiniz.

Ancak kaşınıza susam yağı sürerken bunu dairesel hareketlerle yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu hareketler, kan dolaşımını hızlandırdığından gözeneklerin açılarak kaşlarınızın gürleşmesini sağlar.

Susam yağı kirpiklere iyi gelir mi?

Susam yağının kaşa iyi gelmesinin yanında kirpiklere de faydası bulunmaktadır. Kaş gibi gözleri de koruyan kirpiğin gür olması hem sağlık açısından hem de görüntü açısından oldukça önemlidir. Kirpiklerinize kulak çubuğu ile iki günde bir susam yağı uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda makyajınızı silerken de susam yağı ile silmek kirpiklerinizin gürleşmesini sağlayacaktır.

Henüz Yorum Yok

Yorum Gönder

Your email address will not be published.

Bu web sitesinde yer alan hiçbir içerik, tanı ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Bu web sitesini ziyaret eden her kullanıcı site kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Karşılaştığınız sağlık sorunları ve alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuza başvurmalısınız. 112 Acil Yardım numarasından acil destek alabilir, 182 Hekim Randevu Sisteminden doktorunuzdan muayene için randevu alabilirsiniz.