Yılan Yağının Faydaları

Yılan Yağının Faydaları

Yılan Yağı

Yılan yağı Güney Afrika bölgesindeki zehirsiz yılanların yağlarının çıkarılmasıyla elde edilir. Yılan türleri doğadan toplanarak zehir testinden geçirilir. Yağlar cam kavanozlara konularak serin bir yerde bekletilir. Sonrasında yılan yağları kullanım için hazırdır.

Yılan yağı alırken mutlaka soğuk pres olup olmadığını kontrol etmeniz, fayda sağlamanız açısından önemlidir. Aksi takdirde hiçbir etkisini göremezsiniz. Fiyat olarak pahalı olan yılan yağını küçük şişelerde alıp, her damlasını ziyan etmeden kullanılmaya çalışılmalıdır. Eczane, aktar ve internetten kolayca temin edebilirsiniz.

Yılan Yağının Faydaları

 • Cilt lekeleri ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.
 • Anti bakteriyel ve doku yenileyici özelliği ile hasar görmüş cildi onarır.
 • Yanıkların iyileşmesini hızlandırır ve yanma iltihaplarının önlenmesine destek olur.
 • Saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini önler ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar.
 • Ağrıyan bölgeye sürüldüğünde ağrı kesici etki gösterir.
 • Yılan yağı saç derisine de çok faydalıdır, saçlardaki kepeği doğal yoldan tedavi eder.
 • Yılan yağı egzama gibi sık karşılaşılan cilt problemlerinin tedavisine de yardımcı olur.
 • Yılan yağı omega 3 açısından zengin içeriği ile sakalların uzamasına ve yeni sakal çıkmasına yardımcı olur.

Yılan yağı saç uzatır mı?

Saçların kolay uzaması için birçok yağ kullanılarak birçok yöntem denenebilir. Yılan yağı saç uzamasına ve saçların bakımlı görünmesine yardım eder. Saçların kolay uzaması için farklı yağlarla karıştırılarak da saç derisine masaj yapılarak sürülebilir. Saçların hızlı uzaması için saça masaj yapılarak sürüldükten sonra yarım saat beklenerek saçlar ılık su ile yıkanabilir. Bu işlem haftada 2-3 kez tekrarlanabilir.

Yılan yağı sakal çıkarır mı?

Yılan yağı sakal çıkmasına fayda sağlayan bir yağdır. Sakalların gürleşmesi, sağlıklı uzamasına ve çıkmasına yardım eder.

Bu etkisi için parmak uçlarınıza 6 damla yılan yağı damlatın. Sakal çıkmasını istediğiniz kısımlara bu yağı güzelce masaj yaparak yedirerek sürün. Yağı sürdükten sonra 2 saat kadar sürdüğünüz kısımları yıkamayın. 2 saat sonra ılık su ile yüzünüzü ve sakal bölgenizi yıkayabilirsiniz.

Haftada 2-3 kez bu uygulamayı sakal çıkmayan kısımlara yapabilirsiniz. Sakalın çıktığı kısımlara uygulama yapmamanız tavsiye edilir. Yağı sürdükten sonra hemen sakalınız çıkıyorsa yağı kullanmayı bırakabilirsiniz. Fakat çıkmıyorsa birkaç ay sabırla yağı kullanmalısınız.

Sakal çıkma süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Sakalın kolay çıkmasına yardım etmesi için yılan yağı ile birlikte sarımsak yağı, zeytinyağı, jojoba yağı yada badem yağı da kullanabilirsiniz. Aniden gür bir şekilde sakal çıkmaya yada sakal bölgenizde farklı alerjik durumlar görünmeye başlarsa hemen yağın kullanımını bırakmalısınız.

Yılan Yağlı Saç Maskesi

Malzemeler
 • 1 tatlı kaşığı yılan yağı
 • 1 çay kaşığı hint yağı
 • 1 çay kaşığı tatlı badem yağı
 • 1 çay kaşığı susam yağı
 • Eczaneden temin alabileceğiniz 2 ampul deksapentol ve 2 ampul E vitamini
Yapılışı

Malzemeler bir kap içerisinde iyice karıştırılır. Bir çaydanlıkta kaynatılmış suyun buharında ya da evde buhar makineniz varsa çıkan buhara saç derinizi 10 dakika kadar tutun. Yumuşayan ve gözenekleri açılan saç derinize parmak uçlarınızla bastırmadan ve nazikçe masaj yaparak karışımı yedirin.

İster bone geçirerek ister streç film sararak 1 saat kadar bekleyin. Ilık su ve şampuan ile saçınızdan arındırın. Çok sayıda çeşitli yağlardan oluşan bu karışımın saçınızda çok az kalıp nemlendirmeye devam etmesi sorun değil iken saç diplerinden arındırılmaması saç köklerindeki gözenekleri tıkayarak daha fazla saç dökülmesine neden olabilir.

Havluyla saçınıza yavaş yavaş kompres yaparak suyunu ve kalmış olan yağ var ise alın. Haftada 2 kez uygulayarak kullanın. 1 ay içinde etkisini görebilirsiniz.

Yılan Yağının Zararları

 • Bazı kişilerde alerjik etkileri görülebilir. Mide rahatsızlığı, mide bulantısı, kusma, kramp, boğazın veya dudakların şişmesi, solunumun zorlanması gibi alerjik etkileri görülürse hemen kullanmayı bırakmalısınız.
 • Bazı kişilerde deriye uygulandığında cildin iltihaplanması, ciltte kızarıklık, kaşıntı veya şişme görülebilir. Bu nedenle cildiniz için kullanmadan önce derinize birkaç damla damlatın, birkaç saat içinde olumsuz bir reaksiyon olup olmadığına bakın.

Yorum Gönder