Pazartesi, Mayıs 16, 2022

Yaşamın nelerine dair her şey

Yüzdeki kızarıklık doğal yollarla...

Kırmızı yanaklar çocukken çok sevimli. Ancak tam da bu yüzden, pek çok kişi...

Saç çıkaran bitkiler nelerdir,...

Saç dökülmesi birçok sebepten kaynaklı olabilir. Hem kadın hem erkekler bu durumdan muzdariptir....

Biberiye yağının faydaları nelerdir,...

Rosmarinus Officinalis, diğer adıyla biberiye, yaprak dökmeyen çok yıllık bir bitkidir ve nane...

Toprak kilin faydaları nelerdir,...

Kil, bünyesinde çeşitli mineralleri barındıran yağlı toprak türüdür. Alüminyum, demir, kalsiyum, magnezyum, silisyum...
Ana SayfaGüzellikYılan yağı ile...

Yılan yağı ile saç, sakal, kaş kirpik bakımı nasıl yapılır?

Yılan Yağı ile saç sakal kaş kirpik bakımı nasıl yapılır? Yılan yağı kaş, kirpik uzatır mı? Yılan yağı saça nasıl uygulanır, faydaları nelerdir?

Yılan yağı tıpkı balık yağı çıkartılma yöntemi uygulanarak üretilir. Yılan yağı Güney Afrika bölgesindeki zehirsiz yılanların yağlarının çıkarılmasıyla elde edilir. Yılan türleri doğadan toplanarak zehir testinden geçirilir. Yağlar cam kavanozlara konularak serin bir yerde bekletilir. Sonrasında yılan yağları kullanım için hazırdır.

Eski Mısır’da çok kullanılan, o günden bu güne de kellik sorunu için tercih edilen yılan yağı Çin ve Güney Afrika’da üretiliyor. Günümüzde dünyanın her yerinde bulunabilen bu yağ, her geçen gün daha da popüler oluyor. Yılan yağının içeriğinde bol miktarda omega 3 yağ asitleri bulunuyor.

Yılan yağı ile kaş kirpik bakımı nasıl yapılır?

Yılan Yağı Kaş Bakımı; kaşlarınız için Yılan yağını pamuklu çubuk yardımı ile kaşlarınıza iyice yedirin. 3 saat bekletin ve ılık su ile yıkayın.

Yılan Yağı Kirpik Bakımı; kirpikler için Aynı şekilde bitmiş bir rimelin aparatı ile yılan yağını kirpiklerinize sürün bekleme süresi dolduran sonra ılık su ile yıkayın.

Yılan yağı ile saç sakal bakımı nasıl yapılır?

Yılan yağı ile saç sakal bakımı nasıl yapılır?

Yılan Yağı Sakal Bakımı; sakallar için erkekler bunu gündüz rahat yapamayabilir. Akşamdan sakallarına yılan yağını başka yağlarla karıştırarak kullanabilir. Aynı miktarda badem yağı ya da zeytinyağı gibi saça faydaları bilinen yağları yılan yağı ile karıştırarak sakallarınıza için kullanabilirsiniz.

Yani 5 damla yılan yağı kullanacaksanız, bunu 5 damla zeytinyağı ile karıştırarak sakal diplerinize yumuşak şekilde masaj yapın. Bu şekilde yağ sakallarınızda 2 – 3 saat boyunca kalsın. Daha sonra cilt tipinize uygun bir yıkama Jeli ile sakallarınızı yıkayın. Haftada 1 gün bu işlemi yaparsanız kaş kirpik sakal ve saçlarınızda gözle görülür bir fark ortaya çıkar.

Yılan yağının saça faydaları nelerdir?

  • Saç sağlığı için oldukça etkilidir.
  • Yılan yağı saçların hızlı uzamasına katkı sağlar.
  • Kırık saç uçlarını da onaran yılan yağı, yeni saçlar çıkmasına ve saçların gürleşmesine yardımcı olur.
  • Saçlara parlaklık katar ve beyazlamayı geciktirir.

Yılan Yağı Saç Bakımı

Saç bakımı için yılan yağı kullanacak olanlar, saçlarının yoğunluğuna göre yılan yağını başka yağlarla karıştırarak kullanmalıdır. Aynı miktarda badem yağı ya da zeytinyağı gibi saça faydaları bilinen yağları yılan yağı ile karıştırarak saçlarınız için kullanabilirsiniz.

Yani 5 damla yılan yağı kullanacaksanız, bunu 5 damla zeytinyağı ile karıştırarak saç diplerinize yumuşak şekilde masaj yapın. Bu şekilde yağ saçınızda 2 – 3 saat boyunca kalsın. Daha sonra da normal rutininizde saçlarınızı yıkayın ve durulayın. 3 – 5 gün ara ile bu işlemi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

Yeteneğinizi işinize çevirin!

İlgi çekici içerikler üreten ekibimize katılın.

İlginizi Çekebilir

Porselen şeffaf diş teli tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler

Porselen diş telleri, geleneksel tellerin aksine cama benzeyen birleşik bir maddeden yapıldığı için tedavi süresince varlıklarını hissettirmezler. Porselen diş telleri, leke tutmamaları açısından da avantajlıdır. Metal diş tellerine göre daha hassas oldukları için bakımlarının özenle yapılması gerekir. Ağız ve...

Yosun tozunun cilde faydaları nelerdir, yosun maskesi nasıl yapılır?

Bilimsel çevrelerce son yıllarda keşfedilen en şifalı bitkilerden biri olarak kabul edilen Spirulina yosun türüdür. İçeriğindeki besin miktarının çok çeşitli olması ve protein, vitamin, mineral açısından zengin olması, üretimini ve tüketimini sürekli artırmaktadır. Spirulinanın bu kadar faydalı bir bitki olmasının nedeni...

Bıttım sabununun faydaları nelerdir, bıttım neye iyi gelir?

Doğal ürünler kategorisinde yan etkisi bulunmayan ve birçok cilt hastalığına iyi gelen sabunlardan birisi bıttımdır. Bıttım sabunu, Siirt ilinde yetişen bıttım ve menengiç ağacının yapraklarından elde ediliyor. Kendisine has hoş kokusu olan bıttım sabunu genel olarak her cilt tipine uygundur.  Bıttım sabunu...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.