0.00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Yılan yağı ile saç, sakal, kaş kirpik bakımı nasıl yapılır?

Yılan yağı tıpkı balık yağı çıkartılma yöntemi uygulanarak üretilir. Yılan yağı Güney Afrika bölgesindeki zehirsiz yılanların yağlarının çıkarılmasıyla elde edilir. Yılan türleri doğadan toplanarak zehir testinden geçirilir. Yağlar cam kavanozlara konularak serin bir yerde bekletilir. Sonrasında yılan yağları kullanım için hazırdır.

Eski Mısır’da çok kullanılan, o günden bu güne de kellik sorunu için tercih edilen yılan yağı Çin ve Güney Afrika’da üretiliyor. Günümüzde dünyanın her yerinde bulunabilen bu yağ, her geçen gün daha da popüler oluyor. Yılan yağının içeriğinde bol miktarda omega 3 yağ asitleri bulunuyor.

Yılan yağı ile kaş kirpik bakımı nasıl yapılır?

Yılan Yağı Kaş Bakımı; kaşlarınız için Yılan yağını pamuklu çubuk yardımı ile kaşlarınıza iyice yedirin. 3 saat bekletin ve ılık su ile yıkayın.

Yılan Yağı Kirpik Bakımı; kirpikler için Aynı şekilde bitmiş bir rimelin aparatı ile yılan yağını kirpiklerinize sürün bekleme süresi dolduran sonra ılık su ile yıkayın.

Yılan yağı ile saç sakal bakımı nasıl yapılır?

Yılan yağı ile saç sakal bakımı nasıl yapılır?

Yılan Yağı Sakal Bakımı; sakallar için erkekler bunu gündüz rahat yapamayabilir. Akşamdan sakallarına yılan yağını başka yağlarla karıştırarak kullanabilir. Aynı miktarda badem yağı ya da zeytinyağı gibi saça faydaları bilinen yağları yılan yağı ile karıştırarak sakallarınıza için kullanabilirsiniz.

Yani 5 damla yılan yağı kullanacaksanız, bunu 5 damla zeytinyağı ile karıştırarak sakal diplerinize yumuşak şekilde masaj yapın. Bu şekilde yağ sakallarınızda 2 – 3 saat boyunca kalsın. Daha sonra cilt tipinize uygun bir yıkama Jeli ile sakallarınızı yıkayın. Haftada 1 gün bu işlemi yaparsanız kaş kirpik sakal ve saçlarınızda gözle görülür bir fark ortaya çıkar.

Yılan yağının saça faydaları nelerdir?

  • Saç sağlığı için oldukça etkilidir.
  • Yılan yağı saçların hızlı uzamasına katkı sağlar.
  • Kırık saç uçlarını da onaran yılan yağı, yeni saçlar çıkmasına ve saçların gürleşmesine yardımcı olur.
  • Saçlara parlaklık katar ve beyazlamayı geciktirir.

Yılan Yağı Saç Bakımı

Saç bakımı için yılan yağı kullanacak olanlar, saçlarının yoğunluğuna göre yılan yağını başka yağlarla karıştırarak kullanmalıdır. Aynı miktarda badem yağı ya da zeytinyağı gibi saça faydaları bilinen yağları yılan yağı ile karıştırarak saçlarınız için kullanabilirsiniz.

Yani 5 damla yılan yağı kullanacaksanız, bunu 5 damla zeytinyağı ile karıştırarak saç diplerinize yumuşak şekilde masaj yapın. Bu şekilde yağ saçınızda 2 – 3 saat boyunca kalsın. Daha sonra da normal rutininizde saçlarınızı yıkayın ve durulayın. 3 – 5 gün ara ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Benzer Konular

Yüzdeki kızarıklık doğal yollarla nasıl geçer?

Kırmızı yanaklar çocukken çok sevimli. Ancak tam da bu yüzden, pek çok kişi yüzündeki kızarıklığın çocuksu durduğunu düşünerek çözüm yollarını arıyor. Kırmızı yanaklar eski...

Hızlı ve sağlıklı saç uzatma yöntemleri nelerdir?

Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak her zaman kolay olmaz. Bunun için tek bir şey yapmak işe yaramaz saç uzama hızını etkileyen bir çok...

Şeffaf plak tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler

Telsiz ortodonti (şeffaf plak tedavisi) tedavisi, klasik metal veya porselen teller kullanılmadan, 3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel hazırlanan şeffaf plaklar kullanılarak yapılan ortodontik tedavidir....

Lingual görünmez diş teli tedavi hakkında bilinmesi gerekenler

Ortodonti tedavisinde kullanılan görünmez (Lingual) diş telleri; çarpışık, üst üste gelmiş, veya yamuk duran dişleri düzeltmek için uygulanan ancak dışarıdan bakıldığında belli olmayan bir tedavi...