Alkali Suyun Faydaları

Alkali Suyun Faydaları

Alkali Suyun Faydaları

Alkali Suyun Faydaları

Alkali Suyun Faydaları; Suyun alkali olması demek pH göstergesinin 7,5 ve üzerinde olması demektir. Suyun pH derecesinin 7 olması “Nötr Su” anlamına gelmektedir. Alkali İyonize Su vücutta oluşan asidikliği engelleyerek sindirim sistemi problemleri, tansiyon, diyabet ve benzeri hastalıklardan vücudu korur.

PH değeri 2,5 olan bir bardak kola, PH değeri 7 olan nötr suya göre 50.000 kez daha fazla asidiktir. Kolanın oluşturduğu asiditeyi nötrleştirmek için PH 7 değerinde 32 bardak nötr su gerektirir.

Alkali Suyun Faydaları

  • Uzun yaşamı destekler: Alkali bir şekilde dünyaya gelen vücudumuz asidik halde ölür. Vücudumuzda zamanla oluşan bu asidikler hastalık ve yaşlanmanın en büyük etkilerindendir. Eğer bu sorunları en aza indirmek istiyorsanız alkali iyonize edilmiş su tüketmelisiniz.
  • Bağışıklık sistemini korur: Alkali su aldığınız takdir de vücudunuzda oluşabilecek mikroorganizmalar uzun süre aktif olamaz. Mineral kaynağı olan alkali su vücudu yenileyerek enfeksiyonlara karşı kalkan etkisi oluşturur.
  • Damar ve kalp sistemine destek verir: Kalp ve damarın asidiklerden korunmasını ve yükünü hafifletmesini sağlayan alkali su bu bölgede birikmiş asidin tamamen dışarı atılımasını sağlar.
  • Alkali su yüksek tansiyonu engeller: Asidik atıklar yağ asitlerine dönüştükçe damar çeperlerinde birikirler bunun sonucunda da yüksek tansiyon kaçınılmazdır. Alkali su içerek yüksek tansiyondan korunabilir asidiklerin damarlarınızda birikmesini engelleyebilirsiniz.
  • Kalıcı zayıflama sağlar: Asidik atıkları yağ hücrelerinde birikir ve bu yağ hücreleri kalça, bel ve basen bölgesinde toplanır. Günde 1 litre alkali su tüketerek biriken asitleri yani yağ hücrelerini zamanla azaltabilirsiniz.

Alkali Su Zayıflatır Mı?

Sorunun cevabı hem hayır hem de evettir.

Hayır çünkü; öncelikle doktorlar, diyetisyenler ve beslenme uzmanlarının da sıklıkla belirtiği gibi, herhangi bir gıdanın tüketilerek direk olarak zayıflatmayacağı bir gerçektir. Örneğin; yağ yakmaya yardımcı ve metabolizmayı hızlandırıcı bir besini tüketmek ile zayıflamak mümkün değildir, ancak onun etken maddesi ile zayıflama süreci desteklenmektedir.

Ayrıca alkali suyun iç organlarımızdaki yağları parçalayıp boşaltım yoluyla vücudumuzdan uzaklaştırmak gibi bir özelliğini yoktur. Hatta 10 pH üzeri suları içmek de tehlikeli ve zararlı olabilir. Dolayısıyla alkali su içerek zayıflayamazsınız.

Evet çünkü; su içmek metabolizmayı hızlandırır, sindirime yardımcı olur. Bunun yanı sıra açlık hissinin kontrol edilmesini sağlayarak, ihtiyaç duyulandan daha fazla besin alınmasını önlemeye yardımcı olur. Kalsiyum gibi alkali mineraller yönünden zengin bir su ise tıpkı yoğurt, süt gibi zayıflamaya destek olur. Kalsiyumun zayıflatma özelliğinin yanı sıra suyun kalorisiz olması da önemlidir.

Su, diğer yandan aşırı asidik besin tüketenlerin alkali seviyesini korumaya yardımcı olur. Aşırı asidik besinler, vücuttan etkili bir şekilde uzaklaştırılamamaları durumunda yağ hücrelerine depo edilebilmekte, yani kilo alımına neden olabilmektedir. Alkali besinler ve/veya su, vücuttaki asit-baz dengesini korumaya yardımcı olabileceği için kilo kontrolüne destek olur.

Özet olarak; Alkali su zayıflamayı desteklemektedir.

Alkali Su Nasıl Yapılır?

1. Yöntem: İngiliz karbonatını eczanelerden alarak 2 litre suya yarım tatlı kaşığı ekleyebilirsiniz.
2. Yöntem: Sabahları kalktığınızda ılık suya çeyrek limon sıkarak alkali hale getirebilirsiniz.
3. Yöntem: 1 bardak suya 1 çay kaşığı elma sirkesi katarak alkali su elde edebilirsiniz.

Yorum Gönder