Farmasi kolajen kullananlar yorumları

0
1021
Farmasi kolajen kullananlar yorumları
Farmasi kolajen kullananlar yorumları

Sigara kullanımı, hava kirliliği, stres, aşırı yorgunluk, egzersiz yapmama, nemsizlik, düzensiz uyku, düzensiz beslenme, yanlış kozmetik kullanımı gibi faktörler sebebi ile vücudumuzdaki kolajen oranı azalır.

Tabi bu faktörlere ek olarak ta yaş ilerledikçe de kolajenimiz azalır. 20 yaşından sonra her yıl vücudumuz %1 oranında kolajen kaybeder.

Peki kolajeni kaybetmemek için yani vücudumuzdaki var olan kolajeni korumak için ne yapmalıyız? Bu saydığım faktörlerin tam zıttını yapmalıyız. Yani düzenli uyku uyumalıyız, düzenli beslenmeliyiz, stresten uzak durmalıyız, kemik suyu, fasulye, balık gibi gıdalar tüketmeliyiz ve tabi ki yanlış kozmetik ürünleri kullanmamalıyız. Güneştente uzak durmalıyız.

Bunları yapamadığımız içinde gıda takviyesi kullanmamız gerekiyor. Genelde kolajeni kırışıklıklar için, sarkmalar için, yani güzellik için duyuyoruz kozmetik sektöründe. Aslında kolajenin sadece cilde değil; kaslara, kemiklere, bağ dokusuna birçok organımıza faydası var.

Farmasi kolajen ne işe yarar?

Kolajeni 15 gündür kullanıyorum ve cildimde gerçekten bir aydınlanma hissettim. Hafif kaz ayaklarım oluşmaya başlamıştı. 42 yaşındayım bu arada. Onların olması çok normal ve tırnaklarım üstünden soyuluyordu. Bunlarında olmamaya başladığını fark ettim. Tabi ki daha çok yeni!

Günde 2 tablet başladım ve 3 ay kullanılması gerekiyor. Tabi ki cilt yaşınız daha yaşlı ise 3 tablet en fazla 4 tablet kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kolajen bir çok organa faydası var dediğim gibi benimde kollarımdaki sinir sıkışmalarımda azalma oldu. Yani parmaklarımda bir hissizlik vardı. Bu hislerin geri geldiğini fark ettim. Önceden dokunduğumda hiç bir acı hissetmiyordum. Ama şu anda tırnaklarımı batırdığım da acı hissediyorum. Bu da çok önemli benim için…

Çünkü sinir sıkışması biliyorsunuz ki bir bardağı bile tutamıyorsunuz zamanla. Bir çok insanda özellikle kadınlarda çok fazla temizlik yaptığı için, ağır işlerle uğraştıkları için kadınlarda daha fazla görülür bu hastalık.

Anlaşıldığı üzere kolajen cildin elastikiyet kazanmasını, parlamasını daha genç görünmesini sağlıyor. Farmasi Nutriplus Kolajen de Tip 1 ve Tip 3 kolajen kullanılmıştır. %100 sığır jelatininden elde edilir ve helal sertifikalıdır.

Tip 1 ve Tip 3 kolajen nedir?

Vücut kolajeninin %90 a yakınını Tip 1 kolajenden elde eder. Cilt, kemik, tendom, fibröz kıkırdak, bağ dokusu, kaslar ve dişlere yapı kazandırır.

Tip 3 kolajen ise; kasların, organların ve artellerin yapısını destekler. Damarlara elastikiyet kazandırır. Kaslara güç verir. Farmasi Nutriplus Kolajen de her tabletinde 1000 ml gr kolajen ve 50 ml gr da C vitamini bulunmaktadır. Araştırdığım makalelere göre içerisinde C vitamini olması daha etkili olmasını gösteriyor.

Tip 1 ve Tip 3 kolajenden bahsettik. Bir de Tip 2 kolajen var. Tip 2 kolajen de daha çok kemik sağlığı ile ilgilidir. Bu da yine bizim gıda takviyelerimiz içerisinde olan Glukozamin içerisinde mevcuttur.

Yani kemik sağlığı için Glukozamin kullanıyoruz. Vücut sağlığı için, organlarımızın sağlığı için, cilt sağlımız için de kolajen kullanıyoruz.

Evet… Ben farkı görmeyi başladım. Eğer sizlerde kullanıp farkı görmeye başladıysanız mutlaka altta yorum bırakmayı unutmayın.

Farmasi kolajen ürünü hakkında daha fazla bilgi almak veya aklınıza takılan sorular için burada Farmasi üyelik formu sayfası üzerinden deneyimli girişimciler ile irtibata geçebilirsiniz.

Kolajen Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Farmasi nutriplus gıda takviyesi hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Kolajen aç karına mı yoksa tok karına mı alınır?

Farmasi nutriplus kolajen yemekten yarım saat önce 1 kapsül aç karına alınması tavsiye edilir.

Hamileler kullanabilir mi?

Hamilelik sürecinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Kolajen iştahsızlık yapar mı?

Farmasi kolajen protein içerdiğinden dolayı iştahsızlık yapmaz. Kolajen bazı organların yapı aktivitesini arttırdığı için iştah açabilir.

Kolajen kemiklere iyi gelir mi?

Evet, gelir, Kırılmasını engeller, yoğunluğunu arttırır. Yaşlanmasını geciktirir. Elastikiyetini arttırır. Yani darbeye karşı esneklik sağlar.

Kolajen yaşlanmayı geciktirir mi?

Evet kolajen yaşlanmayı geciktirmeye fazlasıyla yardımcıdır.

Kolajen günde kaç kez alınır?

Sabah ve akşam olmak kaydı ile günde 2 kapsül alınmalıdır.

Bir Cevap Yazın