Farmasi kolajen

Farmasi nutriplus kolajen gıda takviyesi kullananlar yorumları

Değerli arkadaşlar hepinize merhabalar. Bu size Farmasi Nutriplus gıda takviyelerinden kolajenden bahsetmek istiyorum. İlk önce kolajen vücudumuzda neden eksilir ondan bahsedelim…

Farmasi Kolajen Deneyimi

Sigara kullanımı, hava kirliliği, stres, aşırı yorgunluk, egzersiz yapmama, nemsizlik, düzensiz uyku, düzensiz beslenme, yanlış kozmetik kullanımı gibi faktörler sebebi ile vücudumuzdaki kolajen oranı azalır.

Tabi bu faktörlere ek olarak ta yaş ilerledikçe de kolajenimiz azalır. 20 yaşından sonra her yıl vücudumuz %1 oranında kolajen kaybeder.

Peki kolajeni kaybetmemek için yani vücudumuzdaki var olan kolajeni korumak için ne yapmalıyız? Bu saydığım faktörlerin tam zıttını yapmalıyız. Yani düzenli uyku uyumalıyız, düzenli beslenmeliyiz, stresten uzak durmalıyız, kemik suyu, fasulye, balık gibi gıdalar tüketmeliyiz ve tabi ki yanlış kozmetik ürünleri kullanmamalıyız. Güneştente uzak durmalıyız.

Bunları yapamadığımız içinde gıda takviyesi kullanmamız gerekiyor. Genelde kolajeni kırışıklıklar için, sarkmalar için, yani güzellik için duyuyoruz kozmetik sektöründe. Aslında kolajenin sadece cilde değil; kaslara, kemiklere, bağ dokusuna birçok organımıza faydası var.

Farmasi kolajen ne işe yarar?

Kolajeni 15 gündür kullanıyorum ve cildimde gerçekten bir aydınlanma hissettim. Hafif kaz ayaklarım oluşmaya başlamıştı. 42 yaşındayım bu arada. Onların olması çok normal ve tırnaklarım üstünden soyuluyordu. Bunlarında olmamaya başladığını fark ettim. Tabi ki daha çok yeni!

Günde 2 tablet başladım ve 3 ay kullanılması gerekiyor. Tabi ki cilt yaşınız daha yaşlı ise 3 tablet en fazla 4 tablet kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kolajen bir çok organa faydası var dediğim gibi benimde kollarımdaki sinir sıkışmalarımda azalma oldu. Yani parmaklarımda bir hissizlik vardı. Bu hislerin geri geldiğini fark ettim. Önceden dokunduğumda hiç bir acı hissetmiyordum. Ama şu anda tırnaklarımı batırdığım da acı hissediyorum. Bu da çok önemli benim için…

Çünkü sinir sıkışması biliyorsunuz ki bir bardağı bile tutamıyorsunuz zamanla. Bir çok insanda özellikle kadınlarda çok fazla temizlik yaptığı için, ağır işlerle uğraştıkları için kadınlarda daha fazla görülür bu hastalık.

Anlaşıldığı üzere kolajen cildin elastikiyet kazanmasını, parlamasını daha genç görünmesini sağlıyor. Farmasi Nutriplus Kolajen de Tip 1 ve Tip 3 kolajen kullanılmıştır. %100 sığır jelatininden elde edilir ve helal sertifikalıdır.

Tip 1 ve Tip 3 kolajen nedir?

Vücut kolajeninin %90 a yakınını Tip 1 kolajenden elde eder. Cilt, kemik, tendom, fibröz kıkırdak, bağ dokusu, kaslar ve dişlere yapı kazandırır.

Tip 3 kolajen ise; kasların, organların ve artellerin yapısını destekler. Damarlara elastikiyet kazandırır. Kaslara güç verir. Farmasi Nutriplus Kolajen de her tabletinde 1000 ml gr kolajen ve 50 ml gr da C vitamini bulunmaktadır. Araştırdığım makalelere göre içerisinde C vitamini olması daha etkili olmasını gösteriyor.

Tip 1 ve Tip 3 kolajenden bahsettik. Bir de Tip 2 kolajen var. Tip 2 kolajen de daha çok kemik sağlığı ile ilgilidir. Bu da yine bizim gıda takviyelerimiz içerisinde olan Glukozamin içerisinde mevcuttur.

Yani kemik sağlığı için Glukozamin kullanıyoruz. Vücut sağlığı için, organlarımızın sağlığı için, cilt sağlımız için de kolajen kullanıyoruz.

Evet… Ben farkı görmeyi başladım. Eğer sizlerde kullanıp farkı görmeye başladıysanız mutlaka altta yorum bırakmayı unutmayın.

Farmasi kolajen ürünü hakkında daha fazla bilgi almak veya aklınıza takılan sorular için burada Farmasi üyelik formu sayfası üzerinden deneyimli girişimciler ile irtibata geçebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar Nuray Başkan 8 Ağustos 2020
 2. Avatar Fili 8 Ağustos 2020
  • Avatar Nuray 8 Ağustos 2020
 3. Avatar İlke 2 Ağustos 2020
 4. Avatar Sevda 17 Temmuz 2020
  • Avatar Nuray Başkan 8 Ağustos 2020
 5. Avatar Dilek 9 Temmuz 2020
  • Avatar Nuray 8 Ağustos 2020
 6. Avatar deniz i. 3 Temmuz 2020
  • Avatar Nuray 8 Ağustos 2020
 7. Avatar Sevgi Akkaya 28 Haziran 2020
  • Avatar Yusuf Gürsoy 29 Haziran 2020
 8. Avatar Nimet 23 Haziran 2020
  • Avatar Yusuf Gürsoy 29 Haziran 2020
 9. Avatar Elif 20 Haziran 2020
  • Avatar Yusuf Gürsoy 29 Haziran 2020
 10. Avatar Gülay 26 Mayıs 2020
  • Avatar Fatma Arslan 26 Mayıs 2020
 11. Avatar Hülya askin 25 Mayıs 2020
 12. Avatar Hamiyet 4 Mayıs 2020
  • Avatar Fatma Arslan 5 Mayıs 2020
 13. Avatar Fatma Arslan 25 Nisan 2020

Yorum Gönder