Sebzeler

Sebzelerin besin değerleri, hangi sebze de hangi vitamin ve mineraller var? Sebzelerin faydaları, yan etkileri ve olası zararları. Her gün tükettiğimiz sebzelerin vücudumuz için faydaları ve sebze yerken dikkat edilecek temel noktaların hepsi Neler.com’da.

Patlıcan sapı suyu nasıl yapılır, kürü neye iyi gelir, faydaları nelerdir?

Patlıcan sapı suyu nasıl yapılır, kürü neye iyi gelir, faydaları nelerdir?

0
Çoğu kişi tarafından bilinmediği için hiç kullanılmadan kesilip çöpe atılan patlıcan sapının bilinmeyen çok önemli faydaları var. İçerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde hastalıklara...

Brüksel lahanasının faydaları nelerdir, Brüksel lahanası neye iyi gelir?

0
Brüksel lahanası bir lahana türüdür ve bilimsel adı Brassica oleracea’dır. C vitamini, K vitamini, folat, beta karoten, B6, B1 vitamini ve diyet lifinin çok...
Ebegümecinin faydaları nelerdir, ebegümeci neye iyi gelir?

Ebegümecinin faydaları nelerdir, ebegümeci neye iyi gelir?

0
Ebegümeci, özellikle kronikleşmiş boğaz ve bademcik iltihapları için çok faydalı şifalı bir bitkidir. Latince adı, Malva sylvestris olan ebegümeci, gerçek bir protein ve C-vitamini...
Nanenin Faydaları

Nanenin faydaları ve zararları nelerdir, nane neye iyi gelir?

0
C ve A vitamini bakımından oldukça zengin olan ; ayrıca yüksek oranda potasyum, protein, folik asit, kalsiyum, çinko, demir ve lifler içeren nanenin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?
Kuşkonmazın Faydaları

Kuşkonmazın Faydaları

0
A, C, K ve B vitamini ve potasyum, folat , niasin, fosfor mineralleri açısından zengin olan kuşkonmazın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Rokanın Faydaları

0
C, A, K, P vitaminleri, çeşitli mineraller ve glukozinolat, kalsiyum, folat içeren rokanın faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir? Roka neye iyi gelir?
Fasulyenin Faydaları

Fasulyenin Faydaları

0
A, B12, C ve K vitaminleri, potasyum, kalsiyum, fosfor yönünden zengin içeriğe sahip olan fasulyenin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?
Yer Elmasının Faydaları

Yer Elmasının Faydaları

0
A, B ve C vitaminleri bakımından zengin olan yer elması, düzenli yorgunluk ve strese bağlı kronik sinirlilik durumuna sahip kişilere içeriğindeki potasyum nedeni ile önerilen yer elmasının faydaları ve zararları nelerdir?
Frenk Soğanının Faydaları

Frenk Soğanının Faydaları

0
C, A ve B vitaminleri kalsiyum ve fosfor yönünden zengin içeriğe sahip olan frenk soğanının faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Rezenenin Faydaları

0
Özellikle yeni bebeğe sahip anneler tarafından sıklıkla tüketillen rezenenin faydaları ve zararları nelerdir? Rezene çayı nasıl yapılır, neye iyi gelir?